Trudno wyobrazić sobie udaną siatkarską rywalizację bez udziału kibiców. Ci odgrywają bardzo ważną rolę, ponieważ nie tylko zagrzewają swoich zawodników do walki o najwyższe cele, ale również podnoszą jakość widowiska, co szczególnie widoczne jest na przykładzie polskiej reprezentacji. Nasi kibice siatkówki są dość zgodnie uznawani za najlepszych na świecie i nie ma w tym żadnego przypadku. Na tę doskonałą renomę polscy fani pracują od lat, zamieniając mecze kadry w prawdziwe święto tego halowego sportu.

Model kibicowania, jaki króluje w przypadku siatkówki, dość mocno różni się od tego, co znamy doskonale z piłkarskich boisk. Miejmy na uwadze, że w warunkach hali pewne rzeczy wyglądają inaczej, ale kibice paradoksalnie mogą jeszcze bardziej wpłynąć na kształt meczu i jego oprawę. Głośne śpiewy, dekoracje w narodowych barwach i wiele innych elementów powodują, że każdy mecz siatkówki zyskuje szczególny charakter. Oczywiście trzeba jeszcze mieć za sobą kibiców, którzy to zapewnią.

Polska reprezentacja nie ma powodów do narzekań, ponieważ polscy fani są świetnie zorganizowani i wiedzą doskonale, co chcą zrobić na trybunach. Pod względem ekspresji wyprzedzili nawet fanów z Brazylii, którzy przez szereg lat uchodzili za idealny wprost wzór pod względem intensywnego i skutecznego dopingu. Turnieje siatkarskie rozgrywane w Polsce, a także poszczególne mecze kadry w dużej mierze dzięki naszym kibicom stały się klasykami, podziwianymi przez miłośników siatkówki z całego świata. I z tego również możemy być dumni.