Co można powiedzieć o polskiej lidze siatkówki? Z całą pewnością to, że zalicza się do najlepszych w Europie, co nie jest sprawą oczywistą, jeśli spojrzymy na to, jak radzą sobie na niwie europejskiej rodzime kluby piłki nożnej. Mimo sukcesów, jakie odnoszą nasze drużyny i ogólnie wysokiego poziomu, który reprezentują, w dalszym ciągu znacznie więcej emocji budzą nieudane występy piłkarzy klubowych.

To z jednej strony dziwne, a z drugiej pokazuje, jak silną pozycję ma w naszym kraju futbol i to na przekór temu, że w innych dyscyplinach nierzadko radzimy sobie jako kraj znacznie lepiej. Z czego wynika to, że nasza liga zalicza się do naprawdę solidnych? Jak zawsze składa się na to wiele czynników i część z nich można w miarę łatwo wymienić.

Mamy wielu dobrych, młodych zawodników, którzy trenują w klubach i często bardzo wcześnie są włączani w skład boiskowy. Zdobywają doświadczenie w lidze, a w przypadku najlepszych teamów – także na gruncie meczów z klubami zagranicznymi, czyli spotkań w pucharach europejskich.

Ich poziom sportowy systematycznie rośnie. Dysponujemy całkiem nowoczesnym i efektywnym systemem szkolenia, którego trzonem są dobrzy trenerzy z bogatym doświadczeniem.

Fakt, że z kadrą systematycznie współpracują szkoleniowcy zagraniczni sprawia, że nasi fachowcy nie są odseparowani do najnowszych trendów obowiązujących w świecie siatkarskim. Są też kibice, którzy okazują swoim drużynom sporo zainteresowania, co przyciąga sponsorów i czyni siatkówkę ligową naprawdę opłacalną dla wszystkich stron.