Współczesny sport wymaga nie tylko doskonałych umiejętności ze strony zawodników. Jest to szalenie ważne, ale nie przesądza o wszystkim. Kibice, którzy pojawiają się na trybunach, też mają wielką rolę do odegrania, ponieważ są pierwszą linią wsparcia dla graczy. Są jednak jeszcze ci, którzy siedzą przed telewizorami i z tej pozycji podziwiają grę siatkarzy, a przy okazji udzielają im wsparcia – na odległość, ale jednak. Z myślą o nich przygotowuje się transmisje telewizyjne, które przyciągają miliony. Siatkówkę można pokazać widzom telewizyjnym w sposób naprawdę atrakcyjny i pełen dynamizmu.

Standardy dla całego świata pod tym względem wyznaczyli Polacy, bo nasza telewizja jako pierwsza zaczęła pokazywać siatkówkę nowocześnie, z zastosowaniem podobnych rozwiązań technicznych jak te stosowane w odniesieniu do meczów piłki nożnej. Doceniono to również poza granicami naszego kraju, dlatego naszych realizatorów zaprasza się do współpracy przy turniejach rozgrywanych poza Polską. Trudno nie być dumnym również z nich. Pokazanie meczu siatkarskiego w odpowiedni sposób sprawia, że rośnie prestiż tej gry, poprawia się także jej odbiór przez przeciętnego, telewizyjnego kibica. Wyjaśnia to, dlaczego na przykład w Polsce spotkania siatkarzy stopniowo zaczęły przyciągać przed ekrany rosnące grono widzów. Sukcesy na tym tle stanowią kolejne osiągnięcia krajowej siatkówki, która pokazała swój potencjał.

To rezultat, będący efektem z jednej strony świetnej postawy zawodników i trenerów, z drugiej zaangażowania kibiców w kreację widowiska, a z trzeciej telewizji, która to wszystko profesjonalnie pokazuje.